Regaty i eventy

 

Nasz Klub ma bogate regatowe tradycje sięgające lat 70-tych. Dlatego od lat organizujemy regaty i startujemy nie tylko w lokalnych ale i międzynarodowych zawodach.

Każdego roku organizujemy Grand Prix YACHT KLUBU POLSKI LUBLIN.
Jest to cykl 4 imprez regatowych dla żeglarzy, rozgrywanych w klasach: Omega, Jachty kabinowe, Korsarz i Open.  Grand Prix ma na celu integrację środowiska regatowego, wymianę doświadczeń regatowych ale przede wszystkim wyłonienie „Mistrzów Zalewu” w poszczególnych klasach 😉

’Urządzamy” też regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Zemborzyckiego, czyli regaty w których wyłaniamy bezwzględnie najszybszą załogę. Ta wspaniała impreza zaczyna się od wspólnego śniadania i przedyskutowania trasy. Startujący są w przeróżnym wieku i reprezentują rozmaite klasy jachtów. Jest to okazja do sprawdzenia czy Korsarz jest szybszy od Omegi czy może pogodzi je 420 lub któraś z „kabinówek”, ponieważ wszystkie jachty startują w tym samym czasie, z tej samej linii, na tej samej trasie.

Mamy też ogromną przyjemność wspierać i dopingować naszą klubową załogę startującą w od dwóch lat w Polskiej Lidze Żeglarskiej.  Lubelskie YKP Lublin w tym sezonie walczy w najwyższej lidze – ekstraklasie o tytuł Klubowego Mistrza Polski.
 
W sezonie letnim proponujemy udział w naszych regatach, warsztatach, mini rejsach po Zalewie i imprezach żeglarskich.

Zapraszamy do współpracy i udziału w organizowanych przez nas imprezach.