POLSKA LIGA ŻEGLARSKA

Już w kwietniu YKP LUBLIN powalczy o udział w mega prestiżowych regatach. Polska Liga Żeglarska to projekt oparty o sport na wysokim poziomie. Jego uczestnikami są czołowe polskie kluby żeglarskie walczące o tytuł Klubowego Mistrza Polski.
Jachty i organizacja regat zapewniana jest przez doświadczone firmy i kluby.
Po raz pierwszy w historii polskiego żeglarstwa rozgrywki są tak proste i przejrzyste.
Ligowa formuła wynosi sport żeglarski na nowy poziom rywalizacji – zrozumiały, czytelny i emocjonujący – porównywalnie do gier zespołowych.
Chcemy pokazać, że nasz lubelski Klub może się liczyć w rozgrywkach krajowych i zagranicznych wśród najlepszych załóg w Polsce i na Świecie!
Jest to świetna okazja, żeby przyciągnąć profesjonalne żeglarstwo do Lublina i pokazać młodzieży po klasach przygotowawczych, że są inne opcje rozwoju.
Zamierzamy promować żeglarstwo wśród młodzieży. To doskonały pretekst by pokazać, że regatowe żeglarstwo to sportowy styl życia, wyjazdy, poznawanie ludzi i różnych kultur.
Zależy nam aby pokazać, że przy odrobinie chęci i samozaparcia zespół z Lublina można walczyć o najwyższe żeglarskie trofea.
Sternikiem naszej reprezentacji jest Tymon Sadowski:
10 złotych medali mistrzostw Polski, w tym Klubowe Mistrzostwo Polski, MP w Match Racingu, MP 505, MP Omega, Morskie Mistrzostwo Polski, Akademickie MP, Finał PPJK.
8 lat w Match Racingu. Starty w największych regatach morskich tzw. klasykach Rolexa : Rolex Fastnet Race, Rolex Middle Sea Race.
Udział w projektach offshore’owych na oceanicznych jachtach regatowych: Sailing Poland, Volvo Open 65, I love poland – Volvo Open 70, TP52.com ,TP52. Starty w Mistrzostwach Świata i Europy w klasach J70, ORC, IRC, Micro, czy w Match Racingu. W sumie 18 lat startów w regatach.