Wszystkie (od 01.03.2009r.)294362

KDR zal 3

pl logo lmi r biae tlo rgb

Stopy wody dla: Alberta, Laury, Adolfa
SRC RYA Drukuj

Zapraszamy 9 marca 2019 na Kurs SRC czyli Radiooperatora Krótkiego Zasięgu wg.programu RYA (Royal Yachting Association)
Jest to drugi, po patencie żeglarskim, dokument niezbędny do prowadzenia jachtu morskiego. Przynajmniej jeden członek załogi musi być certyfikowanym radiooperatorem.

Zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 661 197 163
W trakcie 7 godzin szkolenia przekażemy Wam wiedzę i umiejętności niezbędne do obsługi jachtowej UKF-ki z DSC.

Egzamin odbywa się na koniec i trwa około 2 godziny w zależności od ilości uczestników. Wystarczy przed szkoleniem zapoznać się ze skryptem i uważnie uczestniczyć w szkoleniu, żeby bez problemu zdać egzamin.

Zajęcia prowadzone są w języku polskim w prosty, przystępny i bezstresowy sposób. Szkolenie w większości składa się z praktycznych ćwiczeń na 6 radioodbiornikach VHF Standard Horizon. Nie szkolimy na symulatorach! Są to seryjne radia, ze zmniejszoną na potrzeby szkolenia mocą nadawania. Każdy uczestnik będzie miał czas do przećwiczenia wszystkich omawianych procedur i obsługi radia VHF z DSC.

Zagadnienia poruszane w trakcie zajęć:
• podstawowe informacje o systemie GMDSS;
• obsługa EPIRB, SART i NAVTEX itp.);
• przepisy i regulacje radiowe;
• obsługa odbiornika VHF DSC;
• język używany w komunikacji radiowej;
• kanały radiowe i ich wykorzystanie;
• komunikacja w niebezpieczeństwie - Distress Alert i Distress Message (MAYDAY);
• komunikaty Urgency (PAN PAN) i Safety (SECURITE);
• rutynowe rozmowy i wywołania;
• pozostałe funkcje DSC.

Cena
Cena szkolenia to 400 PLN (350 PLN dla Klubowiczów) + opłata za książkę 60 zł, płatne przed kursem u Magdy Kotyry. Książki otrzymają uczestnicy w dniu szkolenia.
Egzamin – opłata 60 funtów (ok 300zł) płatne kartą na stronie RYA.

Jedyny warunek to ukończone 16 lat. Nie jest wymagane doświadczenie żeglarskie ani wcześniejszy kontakt z radiem.

Przed szkoleniem niezbędne jest zapoznanie się ze skryptem. Wymagane jest opanowanie alfabetu fonetycznego, ‘prowords’ oraz zwrotów w języku angielskim używanych w łączności.

Na zajęcia należy przynieść podpisane na odwrocie kolorowe zdjęcie w formacie 3,5x4,5 cm oraz wydrukowany formularz aplikacji!

Link do aplikacji  wraz instrukcją opłaty za egzamin w RYA oraz skrypt zostanie przesłany mailem po dokonaniu opłaty za kurs.

bogdanka logotyp rgb