Szkolenia YKP

Szkolenia żeglarskie
Przez cały sezon nawigacyjny szkolimy nad Zalewem Zemborzyckim, dorosłych, młodzież i dzieci. Organizujemy Kursy na patent żeglarza jachtowego, doskonalenie umiejętności prowadzenia jachtu, ABC żeglowania oraz wakacyjne warsztaty żeglarskie dla młodszych żeglarzy.
Doskonalimy również umiejętności żeglarskie na licznych rejsach organizowanych przez Klub za równo na Mazurach jak i na Morzu.
W okresie zimowym prowadzimy szkolenia SRC, szkolenia z nawigacji, meteorologi, locji, teorii żeglowania i przepisów regatowych.

Rejsy
Rejsy mazurskie realizujemy na największym żaglowcu mazurskim „Biegnąca po falach”. W ofercie są rejsy turystyczne, szkoleniowe, dla młodzieży, rodzinne, biznesowe.
Wypływamy też na szersze wody. Zazwyczaj w sezonie organizujemy min. 3 rejsy morskie. Na wiosnę i jesienią na „wody ciepłe” (Chorwacja, Grecja, Włochy, Czarnogóra, Słowenia, Hiszpania itp) oraz w lecie na „wody chłodniejsze” (Bałtyk, Morze Północne, Norweskie, Atlantyk). Żeglujemy zarówno na jednostkach historycznych jak s/y Roztocze, jak i nowoczesnych, nie gardzimy również katamaranami.