Wszystkie (od 01.03.2009r.)254756
Ma być ładnie nad Zalewem - głosowanie do 10 października Drukuj
Wpisany przez Wojtek
sobota, 01 października 2016 17:40

projekt1D-23 - to numer projektu MA BYĆ ŁADNIE NAD ZALEWEM. Pod tą nazwą kryje się kilka pomysłów na to, żebyśmy wszyscy odkryli na nowo urok naszego Zalewu Zemborzyckiego. To nowe pomosty, alejki, uporządkowanie zieleni, amfiteatr, który służy nie tylko wydarzeniom, ale też jest po to, aby usiąść, odpocząć i popatrzeć na wodę i pływające po niej białe żagle, lub kajaki.
Już dzisiaj rozpoczynamy głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2017.
Czujecie Państwo jak może być przyjemnie?
Jednak żeby była jakakolwiek szansa na to, aby taki projekt wszedł w życie potrzebujemy kilku tysięcy głosów oddanych na ten projekt. Nie uda się to niestety tylko przez internet. Jeśli chcemy, żeby się udało musimy po pierwsze mocno się w to zaangażować, po drugie wciągnąć w działania wszystkich, których wciągnąć możemy. Głosy internetowe oczywiście mają znaczenie, ale bez bezpośrednich działań nie jesteśmy w stanie uzbierać odpowiedniej ilości głosów.

Jeśli się zbierze przynajmniej 100 osób, które zbiorą po 50 podpisów mieszkańców Lublina powyżej 16 roku życia, to zaczynamy się realnie liczyć w tym wyścigu o głosy. 100 osób to dużo i mało jednocześnie. Jeśli każda z tych osób namówi swoją rodzinę, kolegów, sąsiadów, współpracowników i niewinne, przypadkowe osób do podpisania się na karcie do głosowania, to będziemy mogli korzystać z pięknych pomostów, amfiteatru i nowego slipu do wodowania jednostek.
Należy wydrukować kartę do głosowania, do której link poniżej:
Karta do pobrania
Jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, proszę o kontakt - chętnie przywieziemy w dowolnej ilości. Chętnie również odbierzemy od Państwa podpisane karty, proszę tylko powiedzieć, gdzie możemy podjechać. Być może mogą Państwo je złożyć w Lubelskim Okręgowym Związku Żeglarskim przy ulicy Lwowskiej.
Karty można również oddać bezpośrednio do jednego z punktów do głosowania tradycyjnego, które znajdują się pod linkiem:
Można też je złożyć w Biurze Architektonicznym BoxBoxArchitekci, pod adresem ul. Godebskiego 8/1.
Jeśli trzeba coś wydrukować, podjechać, kogoś przekonać, to dajcie proszę Państwo znać.
Na zdjęciach wizualizacje. Wyglądają nieco cukierkowo, ale zawierają wszystkie elementy, które umieściliśmy w projekcie, który został zaakceptowany do startu w tym konkursie.
Uprzedzając wątpliwości niektórych z Państwa - oczywiście, że nie ma gwarancji, że ten projekt będzie zrealizowany w takiej formie. Jeśli jednak jest cień szansy na to że można poprawić infrastrukturę nad Zalewem, to to po prostu zróbmy. Wymaga to wysiłku w postaci zbierania głosów i zaangażowania wszystkich mieszkańców Lublina, których Państwo znacie (każdy głos ma ogromne znaczenie), ale chyba warto, prawda? Szczególne znaczenie mają osoby, które działają w środowisku szkół średnich i akademickim oraz urzędach i dużych zakładach pracy, tam bowiem w jednym miejscu można przekonać do wsparcia naszego projektu szczególnie dużą ilość osób. Choć, tak jak pisaliśmy jesteśmy przekonani, że każdy głos jest ważny.
Poniżej podajemy numer telefonu, pod który można dzwonić z infrormacją: "Dzień dobry, proszę przyjechać, mam do przekazania 50-100-200 podpisanych kart" :)
Numer naszego projektu (jest to projekt duży) to D-23. To bardzo ważna informacja :)
I jeszcze jedno - naprawdę uważamy, że ten projekt przyda się wszystkim mieszkańcom. Że możemy stworzyć tam miejsce, do którego chce się przyjeżdżać. Miejsce w którym można posiedzieć na pomoście, z amfiteatrowych ławek popatrzeć na wodę, gdzie można przejechać wózkiem, gdzie nie trzeba się bać wieczorów, bo teren będzie oświetlony. To miejsce tak naprawdę już jest piękne. Chcemy tylko zwiększyć jego przyjazność dla mieszkańców.
Kontakt:
Anna Rakowska