Wszystkie (od 01.03.2009r.)257595

SRC RYA Drukuj
Wpisany przez Dee -Dee
piątek, 16 grudnia 2016 00:00

Zapraszamy 08 stycznia na Kurs SRC czyli Radiooperatora Krótkiego Zasięgu wg.programu RYA (Royal Yachting Association)
Jest to drugi, po patencie żeglarskim, dokument niezbędny do prowadzenia jachtu morskiego. Przynajmniej jeden członek załogi musi być certyfikowanym radiooperatorem.

Zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 661 197 163
W trakcie 8 godzin szkolenia przekażemy Wam wiedzę i umiejętności niezbędne do obsługi jachtowej UKF-ki z DSC. Egzamin jest tego samego dnia.

Zajęcia prowadzone są w języku polskim w prosty, przystępny i bezstresowy sposób. Szkolenie w większości składa się z praktycznych ćwiczeń na 6 radioodbiornikach VHF Standard Horizon. Nie szkolimy na symulatorach! Są to seryjne radia, ze zmniejszoną na potrzeby szkolenia mocą nadawania. Każdy uczestnik będzie miał czas do przećwiczenia wszystkich omawianych procedur i obsługi radia VHF z DSC.

Zagadnienia poruszane w trakcie zajęć:
• podstawowe informacje o systemie GMDSS;
• obsługa EPIRB, SART i NAVTEX itp.);
• przepisy i regulacje radiowe;
• obsługa odbiornika VHF DSC;
• język używany w komunikacji radiowej;
• kanały radiowe i ich wykorzystanie;
• komunikacja w niebezpieczeństwie - Distress Alert i Distress Message (MAYDAY);
• komunikaty Urgency (PAN PAN) i Safety (SECURITE);
• rutynowe rozmowy i wywołania;
• pozostałe funkcje DSC.

Cena
Cena szkolenia to 350 PLN. Do ceny należy doliczyć opłatę za wydanie certyfikatu i książkę równowartość 60 funtów czyli ok 330PLN, płatne na miejscu gotówką, po zdanym egzaminie.
Wymagania wstępne
Jedyny warunek to ukończone 16 lat. Nie jest wymagane doświadczenie żeglarskie ani wcześniejszy kontakt z radiem. Każdy uczestnik musi zabrać na kurs zdjęcie do certyfikatu o wymiarach 3,5 x 4,5cm (czarno-białe lub kolorowe).